Ayşin Kürkçüoğlu

AYŞİN KÜRKÇÜOĞLU

 

Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitenin Executive MBA Programını bitirdi. Amerika’da UCLA-University of California Los Angeles’ta Pazarlama ve Reklamcılık uzmanlık programlarını tamamladı. Dale Carnegie tarafından iletişim becerileri, satış, sunum teknikleri, liderlik ve eğiticinin eğitimi konularında profesyonel eğitmen olarak sertifikalandırılmıştır. Profesyonel koçluk sertifikasını Erickson Coaching International’dan almıştır.

Profesyonel iş yaşantısında içerisinde yönetici olarak AYEK’te başladığı ilaç dağıtım sektöründen, ilaç sektörüne geçerek Sandoz ve Abdi İbrahim İlaç’ta pazarlama yöneticiliği yaptı. 2011’de kurduğu Circle Danışmanlık ile eğitim, koçluk ve danışmanlık konularında ağırlıklı ilaç olmak üzere, uzmanlaşmış proje ekipleriyle çalışmaya başlamıştır.

İlaç sektöründe GSK, Novartis, Pfizer, Roche, Astra Zeneca, Astellas, Abbott, Nestle, Abdi İbrahim, Sanovel, Mustela, Expanscience, Biocodex Sanofi-Aventis, Actavis, Numil, Medapharma, Celgene, Colgate, Unilever, Procter&Gamble, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Bilim, Boehringer Ingelheim, MSD, Sandoz, Nutricia, Loreal, Nuxe, Salute, Med İlaç, Erkim, Drogsan, Haks İlaç firmalarının eğitim ve danışmanlık projelerinde yer aldı. Astellas ve Takeda İlaç’ın Türk pazarına girişinde ve yerelleşmesinde danışmanlık vermiştir. Firma sponsorluklarında hekim ve eczacılara yönelik gelişim akademileri kurmuş ve danışmanlık çalışmaları yapmıştır. 52 ilde 10.000 üzerinde eczacı ile buluşmuştur. Hedef Alliance Holding’in eczacılara yönelik süreli yayını “Hedef Sağlık” dergisini 2 yıl süre ile çıkartmış ve “Satış Vitrini” köşesinin yazarlığını yapmıştır. OTC News dergisinde de “Serbest Fikir” köşesinden eczacılara seslenmiştir. Halen Fikir Liderleri dergisinde Çağrışımlar köşesinde “liderlik” üzerine yazmaktadır. Firma ekipleri, eczacı ve hekimlere yönelik proje danışmanlıklarına BAE, Kuveyt, Katar, Cezayir ve Kazakistan’ı da katmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim merkezinin de danışman eğitmenlerinden ve Yönetim Danışmanları Derneği üyelerindendir.

E-Bülten
Yeni eğitimlerimizden haberdar olmak için abone olun